Stomatologia zachowawcza

Ludzki organizm jest jedną całością. Nie możemy traktować jamy ustnej jako osobnej części. Odwlekanie leczenia stanów zapalnych i uszkodzeń zębów może prowadzić do przykrych konsekwencji w zakresie całego ustroju. Bakterie obecne w próchnicy wpływają negatywnie na serce, stawy, nerki. Mogę również wywołać przedwcześnie poród. Żeby prawidłowo zadbać o zdrowie, należy systematycznie kontrolować stan jamy ustnej. W porę wykryte zagrożenie pozwala na niedopuszczenie do rozwoju choroby i lepsze rokowanie.

Stomatologia zachowawcza to dział zajmujący się leczeniem bardzo rozpowszechnionej choroby na świecie, czyli próchnicy. W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzą:

  • leczenie próchnicy zębów,
  • odbudowa tkanek zęba (wypełnienia),
  • leczenie kanałowe (endodoncja).


Nowoczesna stomatologia oraz rozwój materiałów sprawia, iż leczenie próchnicy jest profesjonalne i najwyższej jakości. Stosujemy wypełnienia, dzięki którym przywracamy funkcjonalność i estetykę porównywalną do zębów własnych pacjenta. Wypełnienia, których używamy oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność zębów.

Endodoncja 

Jest niezwykle szybko rozwijającą się dziedziną stomatologii zachowawczej. Jest to zabieg stomatologiczny, potocznie nazywany leczeniem kanałowym. Metoda ta jest wykorzystywana do leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba. Polega na oczyszczeniu komory i kanałów zęba (z patologicznie zmienionej miazgi), odkażeniu ich i wypełnieniu materiałem stomatologicznym. Cała terapia powinna odbywać się pod kontrolą radiologiczną, a w niektórych przypadkach pod mikroskopem operacyjnym. Prawidłowo wyleczony ząb zachowuje się w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych. Wynik leczenia w postaci cofających się zmian okołowierzchołkowych, pod zębem, widać na zdjęciu RTG już po pół roku od zakończenia leczenia endodontycznego.

Znieczulenie SleeperOne

Strach pacjenta przed leczeniem stomatologicznym nierzadko spowodowany jest obawą o doznanie bólu. Częściej boją się samego znieczulenia, iniekcji niż właściwego leczenia. Na szczęście znaleziono na to lekarstwo. W naszej placówce dbamy o przyjazną atmosferę i wysoki profesjonalizm zabiegów, a leczenie przeprowadzamy z wykorzystaniem znieczuleń – wszystko w trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych Pacjentów. Najnowocześniejszy, bezbolesny, sterowany komputerowo system znieczuleń SleeperOne bardzo szybko redukuje ból, jednocześnie zmniejszając stres i czas zabiegu. Pozwala na doskonałe znieczulenie wokół zęba. Pozwala to na znaczne podwyższenie komfortu pacjenta. Mimo mniejszej inwazyjności jest skuteczne, nawet w przypadku zapalenia miazgi, na co nie zawsze pozwala standardowe znieczulenie. Dodatkowo umożliwia także leczenie kilku zębów przy jednorazowym znieczuleniu.

Zabieg jest bezpieczny, ponieważ komputer podaje płyn znieczulający bardzo wolno. Pod kontrolą mikroprocesora. Środek znieczulający jest wchłaniany miejscowo, a nie wtłaczany pod dużym ciśnieniem (tak jak w klasycznych strzykawkach). Chroni to od uczucia bólu, pieczenia oraz nieprzyjemnego rozpychania. Wszystko to można uzyskać dzięki zastosowaniu fizjologicznej prędkości podawania środka. Konstrukcja, wygląd, a także działanie komputerowego systemu znieczuleń pozwalają na wyeliminowanie stresu związanego z widokiem klasycznej strzykawki. Sama igła jest bardzo cienka, przez co „ukłucie” jest praktycznie nieodczuwalne.