Stomatologia Estetyczna

Bonding to odbudowa estetyczna zębów przy użyciu żywic kompozytowych. Odcień kompozytu można dostosować do koloru zębów.  Odpowiednio dobraną kolorystycznie, niewielką warstwę materiału kompozytowego nakłada się na szkliwo.  Odbudowa zęba kompozytem pozwala również na korektę jego kształtu, zarówno długości, jak i szerokości. 

Jako jedną z największych zalet bondingu wymienia się to, że efekty widoczne są od razu po zabiegu. Inne korzyści to również: 

-szybkość – zabieg przeprowadzany na jednym zębie trwa nie dłużej niż 20 minut, cały proces zamknięty zostaje w trakcie jednej wizyty

-usunięcie przebarwień, wyrównywanie zębów i ich kolorytu,

-mała inwazyjność i odwracalność – nie narusza struktury zęba, więc bez problemu można wrócić do stanu sprzed metamorfozy, np. gdy pacjent z czasem zdecyduje się na inną metodę leczenia, np. licówki porcelanowe.

-wytrzymałość – zdarza się, że kompozyt może się kruszyć, jego trwałość szacuje się na około 5 lat, jednak zabieg można powtórzyć.

Kwalifikacje do zabiegów przeprowadza lekarz na wizycie konsultacyjnej.


Licówki porcelanowe są świetnym rozwiązaniem w przypadku niewielkiej rotacji zębów, doskonała estetyka i właściwości biofizyczne dają optymalne efekty.