Stomatologia dziecięca

Dzieci należą do szczególnych pacjentów, ponieważ należy poświęcić im znacznie więcej uwagi, troski. Niemiłe wspomnienia mogą niekorzystnie wpłynąć na psychikę oraz późniejszy okres rozwoju dziecka, dlatego tak ważne jest, aby każda z wizyt w gabinecie stomatologicznym była dla niego bezstresowa.

Nasza placówka Heliodent oferuje wiele udogodnień, które pozwalają dziecku na takie leczenie. Jednym z nich jest sedacja wziewna. Polega ona na podaniu tuż przed zabiegiem gazu rozweselającego, czyli mieszaniny podtlenku azotu i tlenu. Sam gaz jest bezbarwny i bezzapachowy. Po jego wchłonięciu zostajemy wprowadzeni w stan euforii, niewielkiego oszołomienia, odprężenia, a w skrajnych przypadkach – odcięcia od rzeczywistości. Jednocześnie zachowujemy świadomość i prawidłowe odruchy. Po zabiegu dziecko zachowuje się normalnie, znikają wszystkie poprzednie wyżej wymienione stany.

Wyspecjalizowane higienistki z naszego gabinetu wykonują również wizytę adaptacyjną. Przedstawiają gabinet stomatologiczny, na fotelu pokazują zabawę w leczenie ząbków, a na koniec dziecko otrzymuje nagrody i ciekawy upominek. Takie wizyty adaptacyjne są najlepszą formą zaprzyjaźnienia się dziecka ze stomatologiem i późniejsze, bezbolesne leczenie. Najważniejszą kwestią, na jaką zwraca się uwagę jest sprawa, zapobiegania powstawaniu problemów stomatologicznych, czyli profilaktyka. Każde dziecko powinno być pod stałą opieką stomatologiczną. Wizyty kontrolne wskazane są przynajmniej co 6 miesięcy. U dzieci z wysokim ryzykiem próchnicy częściej.

Do znieczulenia naszych małych pacjentów stosujemy SleeperOne. Jest to najnowocześniejszy, bezbolesny, sterowany komputerowo system, który bardzo szybko redukuje ból, jednocześnie zmniejszając stres i czas zabiegu. Pozwala na doskonałe znieczulenie wokół zęba. Pozwala to na znaczne podwyższenie komfortu pacjenta.

Te wszystkie aspekty znacznie poprawiają współpracę z dziećmi. Pierwsze wrażenie, jakie odniosą maluchy podczas wizyty u stomatologa, ma bardzo duży wpływ na dalsze wizyty. Przy zastosowaniu powyższych opcji, maluchy mniej się boją, chętniej przychodzą na kolejne wizyty, co pozwala cieszyć się ich pięknym uśmiechem.