Protetyka

Każdy z nas oglądając relację z „czerwonego dywanu” zwrócił uwagę na piękne uśmiechy gwiazd filmu i muzyki. Proste, białe zęby to nie tylko oznaka zdrowia, ale także komfort w każdej sytuacji. W badaniach akademickich potwierdzono, że podczas rozmowy, wśród trzech najczęściej ocenianych u rozmówcy cech fizjonomii jest uśmiech.

Protetyka stomatologiczna zajmuje się uzupełnianiem brakujących zębów oraz odbudową, poprawą wyglądu zębów. Leczenie protetyczne prowadzone w klinice Heliodent ma na celu przywrócenie pacjentowi utraconej funkcji żucia, a także poprawę jakości jego życia, zwłaszcza w zakresie estetyki.

Nie zawsze możemy uratować ząb przed usunięciem. Ale tylko od nas zależy, czy będziemy mieli ładne zęby do późnej starości. Warunek jest jeden. Musimy o nie dbać, niezależnie od wieku. Wskazane jest uzupełnianie nawet niewielkich luk zębowych.

Po usunięciu zęba rozpoczyna się przebudowa kości, w której ząb był osadzony. Dochodzi do jej zaniku. Do tego przesuwają się inne zęby, tworzą się między nimi szpary. To wszystko może doprowadzić do ich rozchwiania i w konsekwencji do utraty kolejnych zębów. Braki zębowe powodują nie tylko zaburzenia zgryzowe czy zespół bólowo-dysfunkcyjny stawu skroniowo-żuchwowego, ale mogą prowadzić do upośledzenia mówienia oraz mogą negatywnie wpłynąć na wygląd, pogarszając rysy twarzy.

Nasi lekarze oferują szeroki zakres zabiegów mogących pomóc w odzyskaniu pełni radości z uśmiechu. Wykonujemy dla Państwa różnorodne i użyteczne rozwiązania dobierane indywidualnie do potrzeb Pacjenta. Korony zębowe oraz mosty porcelanowe – klasyczne i pełnoceramiczne, wkłady koronowo-korzeniowe, licówki porcelanowe, uzupełnienia ruchome.