Ortodoncja Bydgoszcz Heliodent - Stomatolog Bydgoszcz - Gabinet Heliodent

Ortodoncja Bydgoszcz Heliodent

Dobry ortodonta w Bydgoszczy


Leczenie ortodontyczne w gabinecie Heliodent jest prowadzone przez zespół lekarzy stomatologów. 
 

Bydgoszcz ortodontaLek. dent. Natalia Kazimierczak - w trakcie specjalizacji z ortodoncji w Austrii. Wiedzę z zakresu stomatologii stale dodatkowo poszerza podczas licznych konferencji i zjazdów. Wykladowca z zakresu ortodoncji na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej. W gabinecie Heliodent współprowadzi proces leczenia ortodontycznego.
ortodonta bydgoszczLek. stom. Anita Nowicka - specjalista stomatologii ogólnej z ponad 25 letnim stażem w zawodzie. Od wielu lat tworzy markę i prestiż gabinetu Heliodent. Ma na koncie liczne sukcesy terapeutyczne oraz zaufały jej tysiące pacjentów. W gabinecie Heliodent zajmuje się odbudową estetyczną zębów po leczeniu ortodontycznym, higienizacją jamy ustnej, ekstrakcjami ortodontycznymi i protetyką. 

 


Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo­twarzowych. Lekarz ortodonta odpowiada nie tylko za prawidłowy zgryz i funkcjonowanie szczęki, ale również za estetyczny wygląd zębów. Ze względu na specyfikę schorzeń, pacjentami ortodonty mogą być kilkuletnie dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe. Do częstych schorzeń leczonych w gabinecie ortodontycznym należą tyłozgryz oraz przodozgryz, wysunięte lub krzywe zęby, a także zbyt duże szpary międzyzębowe
.

Specjalizujemy się w diagnostyce wad zgryzu, a także leczeniu i profilaktyce ortodontycznej. Przygotowujemy i instalujemy aparaty ortodontyczne. Pomagamy również pacjentom z zaburzeniami funkcji stawów skroniowo­żuchwowych, z bruksizmem (zgrzytanie zębów) i chronicznymi bólami i napięciami mięśni w układzie stomatognatycznym. Do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny i kompleksowy ­ zapewniamy profesjonalną opiekę pacjentów zarówno przed leczeniem ortodontycznym, w jego trakcie, a także po wyleczeniu, minimalizując tym samym ryzyko nawrotu wady zgryzu.

Oferujemy następujące usługi ortodontyczne:

  • Zakładanie aparatów stałych

  • Projektowanie i wykonawstwo aparatów zdejmowanych

  • Projektowanie aparatów zewnątrzustnych, kontrolujących wzrost szczęki u dzieci

  • Implementacje masek twarzowych (wysuwających szczęki do przodu)

  • Implementacje masek typu headgear

  • Diagnostyka i konsultacje ortodontyczne

  • Leczenie wspomagane miniimplantami ortodontycznymi