Oferta - Stomatolog Bydgoszcz - Gabinet Heliodent

Zakres usług

Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne - droga do pięknego uśmiechu, i nie tylko

Jest to nie tylko \" prostowanie zębów\", to również korygowanie zaburzeń żucia, połykania, oddychania a nawet postawy ciała. Zmniejszają częstość występowania próchnicy i zapaleń dziąseł szczególnie występujących w przypadku zębów stłoczonych. Pomagają wyeliminować bóle stawu skroniowo - żuchwowego szczęki, a nawet głowy. Zdarza się, że nieprawidłowo ustawione zęby powodują duże przeciążenia i naciski, a to skutkuje ścieraniem zębów i urazami prowadzącymi do rozmaitych nerwobóli. Ortodonta Bydgoszcz

Perły dla każdego

Leczenie ortodontyczne zazwyczaj trwa od półtora roku do dwóch lat i można je rozpocząć w każdym momencie. Należy pamiętać, że czas trwania terapii zależny jest od stopnia nasilenia wady i wieku. Szybkie efekty częściej uzyskuje się u młodzieży, niż u osób dorosłych.

Przygotowanie do założenia aparatu

Przed założeniem aparatu złogi nazębne należy usunąć. Wszystkie zęby powinny być wyleczone, jeśli zachodzi taka potrzeba, również kanałowo. Martwy ząb czy korona nie są przeciwwskazaniem do założenia aparatu. W pewnych przypadkach ortodonta może zlecić usunięcie zęba mlecznego. W razie konieczności jest możliwość leczenia zmian próchnicowych po założeniu aparatu.

Higiena na 5 z plusem

W trakcie noszenia aparatu ortodontycznego należy wykazać większą dbałość o higienę jamy ustnej. Konieczne jest stosowanie nie tylko szczoteczki do zębów, ale także nici dentystycznych, szczoteczek międzyzębowych, irygatora. Wynika to z łatwiejszego osadzania się resztek pokarmowych, a także trudniejszego ich oczyszczania tradycyjnymi sposobami. Stwarza to wysokie ryzyko próchnicy i zapaleń dziąseł. Leczenie ortodontyczne Bydgoszcz

Lecznie retencyjne jest nieodłącznym etapem leczenia ortodontycznego

Po zdjęciu aparatu na górnych zębach trzeba nosić wyjmowaną tzw. płytkę retencyjną, która utrwala wyniki leczenia. Dodatkowo do wewnętrznej powierzchni dolnych zębów przyklejamy cieniutki drucik, który utzymuje zęby we właściwej pozycji.